Państwowy Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego
w Bydgoszczy

Polski (Polska)English (United Kingdom)

Dywany kwiatowe dla Leona

sobota, 12 maja 2012 06:04

W dniu 12 maja 2012 roku na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy odbyła się III edycja układania dywanów kwiatowych pod hasłem "Dla Leona". 
W akcji uczestniczyli uczniowie naszej szkoły z klas II LP oraz IV POSSP. Kompozycja kwiatowa w formie dywanu powstała według projektu uczennicy Joanny Bagnuckiej. Projekt w swym zamierzeniu nawiązywał do elemetnów natury, tak charakterystycznych dla twórczości Leona Wyczółkowskiego. Opiekę artystyczną nad przeprowadzeniem akcji sprawowały mgr Maria Szefler-Konopska oraz mgr Karolina Górska.

http://www.swietne-filmy.com/film/K7C2CiH9UsE.html

Dywany kwiatowe 2011

czwartek, 05 maja 2011 12:43

7 maja w sobotę uczniowie ZSP wykonali dwie kolorowe kompozycje kwiatowe na terenie Wyspy Młyńskiej oraz Placu Teatralnego. Realizacje zostały wykonane na podstawie wcześniej wykonanych przez uczniów projektów. Zwycięskie kompozycje są autorstwa Marty Ostrowskiej z klasy III POSSP. Na usypanie obu dywanów zostało zużytych ponad 20 ton różnokolorowych główek tulipanów przekazanych przez ogrodników. Tworzenie stumetrowej kompozycji na Wyspie Młyńskiej zajęło naszym uczniom ponad pięć godzin. Sobotnie wydarzenie promujące miasto i kulturę jest drugą edycją tworzenia kompozycji kwiatowych przez naszych uczniów na bydgoskiej starówce.

http://www.architekturakrajobrazu.info/aktualnoci/relacje-z-wydarze/1828-dywany-kwiatowe-z-tulipanow

Bydgoskie Dywany Kwiatowe 2014

piątek, 09 maja 2014 18:38

W imieniu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników w Bydgoszczy, Gospodarstwa Ogrodniczego i Hurtowni Kwiatów Katarzyny i Piotra Pukszto oraz uczniów III klasy POSSP serdecznie zapraszamy rodziców, mieszkańców miasta, przyjaciół Zespołu Szkół Plastycznych na ekspozycję dywanu kwiatowego i wystawę odmian tulipanów na Wyspie Młyńskiej w dniach 10 – 11 maja 2014 roku. Uroczyste otwarcie BYDGOSKICH DYWANÓW KWAIATOWYCH nastąpi 10 maja o godzinie 12.00. Wystawę będzie można zwiedzać 11 maja od 8.00 do 18. 00.

Fotografie wykonali: Daniel Le Hai, Konstancja Kośmider i Ewelina Żarczyńska.

Wykład z kaligrafii

czwartek, 01 października 2015 07:35

We wtorek 29 września odbył się wykład i prezentacja warsztatu pracy kaligrafia w wykonaniu naszej absolwentki, studentki Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, pracowniczki Krakowskiej Szkoły Kaligrafii, Iluminatorstwa i Dziedzin Pokrewnych Oli Ćwikowskiej. Uczniowie poznali narzędzia kaligrafa i mogli spróbować swoich sił w tej trudnej sztuce, a także dowiedzieli się jak realizować pasję i łączyć to z pracą zawodową na przykładzie doświadczeń naszej absolwentki. Dziękujemy.

Sponsorzy:
Logon SA Bydgoszcz kuj-pom Budopol Maestra MKiDN Sowa pnwm