Leon Wyczółkowski State School of Art in Bydgoszcz

Polish (Poland)English (United Kingdom)

6. Festiwal Filmoteki Szkolnej

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Last Updated on Monday, 15 June 2015 22:18 Written by Administrator Monday, 15 June 2015 22:09

Uczniom klasy III LP udało się w tym roku zakwalifikować na 6. Festiwal Filmoteki Szkolnej. W dniach 11-12 czerwca Agnieszka Dzwonkowska, Michał Kasprowicz i Jakub Gałgański reprezentowali naszą szkołę z projektem zespołowym – wideoklipem muzycznym. Brali aktywny udział w przygotowanych warsztatach, spotkaniach z autorami i twórcami filmów oraz uczestniczyli w panelu dyskusyjnym przygotowanym w związku z projekcją filmu dokumentalnego Pawła Ferdka  „Przywódcy". Z młodzieżą spotkali się między innymi: Tomasz Wasilewski, Magdalena Czerwińska i Sebastian Fabijański. W ramach aktywności festiwalowych odwiedziliśmy Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, gdzie prezentowana jest scenografia do filmu „Miasto 44". Tegoroczna edycja festiwalu to przede wszystkim młodzi entuzjaści kina, którzy potrafią wyrażać swoje zdanie na ważne i intrygujące tematy. Nie boją się konfrontować różnorodnych i odmiennych opinii i głośno mówią o tym, że film i kultura są ważną częścią ich życia. 

 

Grafika warsztatowa doceniona w kraju

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Last Updated on Monday, 15 June 2015 22:08 Written by Administrator Monday, 15 June 2015 22:05

Przyznano nagrody i wyróżnienia w I Ogólnopolskim Biennale Wklęsłodruku Łomża 2015 zorganizowanym przez Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży. Wyróżnienie otrzymała nasza uczennica z klasy III LP Nadia Tomasik za grafikę „ CZŁOWIEK I RYBA”. Spośród 20 autorów grafik nominowanych do nagrody i zakwalifikowanych do wystawy znalazły się także prace innych uczennic naszej szkoły Danuty Turkiewicz, Beaty Kozłowskiej i Katarzyny Talaśki. Laureatem III nagrody w Ogólnopolski Konkursie Plastycznym pt.: „Wariacje nt. twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza” zorganizowanym przez Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie został nasz tegoroczny maturzysta Bartosz Ługowski za grafikę „BEZ TYTUŁU V”.

Klasa III A na FB

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Written by Administrator Wednesday, 10 June 2015 19:07

Zobacz nasz profil, bo warto...

Dyplom 2015 w Galerii Miejskiej bwa

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Last Updated on Monday, 08 June 2015 20:31 Written by Administrator Monday, 08 June 2015 19:57

Państwowy Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy organizuje po raz dwunasty wystawę wyróżnionych prac dyplomowych uczniów liceów plastycznych Polski Północnej i Zachodniej. Miejscem ekspozycji jest Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy. Na tegorocznej wystawie prezentowane są prace absolwentów liceów plastycznych z Gdyni, Koła, Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecina, Zielonej Góry, Gryfic, Grudziądza, Koszalina, Poznania i Bydgoszczy.Dyscypliny sztuk wizualnych prezentowanych na wystawie to: ceramika, formy użytkowe, projektowanie graficzne – plakat i ilustracja, fotografia, tkanina, rzeźba, techniki graficzne i w ostatnich latach nowe media – film i animacja. Wyróżnione prace zwracają uwagę rozwiązaniami plastycznymi, oryginalnością pomysłów, różnorodnością technik, orientacji, konwencji artystycznych oraz starannym wykonaniem. Biennale zamyka okres minionych dwudziestu dwóch lat, w tym ostatnich dwunastu, w których w liceach plastycznych dokonały się zmiany organizacyjne i programowe. Jednocześnie tegoroczna edycja tworzy formułę uwzględniającą nowe specjalności i specjalizacje. Wszelkie działania wspierające rozwój plastycznie uzdolnionej młodzieży, zmiany programowe i organizacyjne mają na celu wszechstronny rozwój ucznia – podmiotu kształcenia. 

Uwaga Kandydaci!

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Last Updated on Wednesday, 03 June 2015 18:15 Written by Administrator Wednesday, 03 June 2015 17:48

Informacja dla uczniów starających się o przyjęcie do Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy

Uczniowie, którzy zostali zakwalifikowani do III etapu rekrutacji zobowiązani są do dostarczenia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 26.06.2015 r. do godz. 14.00 oryginałów następujących dokumentów:

Read more: Uwaga Kandydaci!

Sponsorzy:
Logon SA Bydgoszcz kuj-pom Budopol Maestra MKiDN Sowa pnwm