Leon Wyczółkowski State School of Art in Bydgoszcz

Polish (Poland)English (United Kingdom)

DYPLOM 2015

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Last Updated on Monday, 20 April 2015 14:04 Written by Administrator Monday, 20 April 2015 13:55

Zapraszamy do udziału w wystawie wyróżnionych prac dyplomowych uczniów szkół plastycznych – DYPLOM 2015 z Bydgoszczy, Gdyni, Gorzowa Wielkopolskiego, Grudziądza, Gryfic, Kalisza, Koła, Koszalina, Poznania, Rypina, Szczecina, Włocławka i Zielonej Góry.

 

Sukces po angielsku

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Last Updated on Monday, 20 April 2015 18:56 Written by Administrator Monday, 20 April 2015 18:44

Troje uczniów z klasy III POSSP: Konstancja Ferenc, Martyna Wesołowska oraz Julek Pawlak zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego dla gimnazjum, który corocznie organizowany jest przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Zwycięzcy zwolnieni są z egzaminu gimnazjalnego i automatycznie otrzymują wynik 100% zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.

Nowa matura z języka polskiego

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Written by Administrator Monday, 20 April 2015 12:03

Przesyłamy link do strony zawierający przykładowe opracowania dotyczące filmów przydatne na nowej maturze z języka polskiego. Opracowania oparto o wybrane dzieła polskich reżyserów z Filmoteki Szkolnej, zbioru dostępnego w naszej bibliotece.

Biblioteka zaprasza

Wystawa Dyplom 2015

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Last Updated on Friday, 10 April 2015 15:31 Written by Administrator Friday, 10 April 2015 10:08

10 kwietnia 2015 r. w auli szkoły dyrektor Elżbieta Jolanta Szymańska otworzyła ekspozycję prac dyplomowych tegorocznych maturzystów.

Prezentacja jest szczególna nie tylko ze względu na wysoki poziom prac, ale stanowi akcent obchodów 70-rocznicy powstania szkoły. Oglądając ekspozycję zauważa się wiele technik druku artystycznego. W projektowaniu uczniowie wykazują się znajomością najnowszych edytorskich programów komputerowych, a indywidualne podejście do zadanych tematów czyni ekspozycję wyjątkową.

W tym roku do dyplomu przystąpiło 52 przyszłych plastyków. Wszyscy zdali egzamin praktyczny. Oprócz form wydawniczych, dużym zainteresowaniem cieszyły się plakaty i publikacje multimedialne. W plakacie dominowały tematy społeczne komentujące aktualne wydarzenia na świecie oraz tematy filmowe, w książkach – tematy związane z literaturą dziecięcą.

Jak co roku powodzeniem cieszyły się formy multimedialne. Na uwagę zasługuje animacja komputerowa Natalii Durszewicz inspirowana prozą Fiodora Dostojewskiego  „Łagodna”, autorska impresja Klaudii Szreder „Evviva l'arte”, natomiast Mateusz Zamiara w swoim filmie wykorzystuje zdjęcia dokumentalne z Czarnobyla. Również  plakaty z przetworzoną na obraz tematyką społeczną dotyczącą problemów współczesnego świata stanowią mocny akcent tej ekspozycji. 

Kurs 3D trwa

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Last Updated on Thursday, 09 April 2015 13:26 Written by Administrator Thursday, 09 April 2015 13:16

Do końca kwietnia w środy grupa pasjonatów środowiska 3d spotyka się na zajęciach z modelowania. Zajęcia prowadzi pani Katarzyna Rumińska. Finał zmagań zostanie uwieńczony wydrukiem przestrzennym ze szkolnej drukarki 3d. 

Sponsorzy:
Logon SA Bydgoszcz kuj-pom Budopol Maestra MKiDN Sowa pnwm