Leon Wyczółkowski State School of Art in Bydgoszcz

Polish (Poland)English (United Kingdom)

Konkursy

Sztuka wyboru

W ubiegłym roku szkolnym, przed wakacjami, Magdalena Sych, Agnieszka Dzwonkowska i Jakub Gałgański, pod opieką Łukasz Wiese, wzięli udział w warsztatach filmowych w ramach Sztuki Wyboru. Przez 4 dni, po kilkanaście godzin dziennie, brali udział w zajęciach przygotowanych przez Komendę Główną Policji w Bydgoszczy i Urząd Marszałkowski we współpracy z Camerimage. Opiekunem merytorycznym grupy, która zrealizowała etiudę był operator – Tomasz Augustynek. Efekt ich pracy możecie zobaczyć klikając na link do filmu. https://www.youtube.com/watch?v=hRC9zNvY9Sk

Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie i zrealizowanie animacji lub pracy filmowej. Tematyka związana jest z przeciwdziałaniem zażywaniu narkotyków, dopalaczy i przeciwdziałaniu nadużywaniu alkoholu. Termin dostaczenia prac to 30 września 2015. Każdy zainteresowany proszony jest o kontakt mejlowy lub osobisty z panem Łukaszem Wiese ( This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ), który jest odpowiedzialny za przygotowanie scenariuszy zajęć do filmów zgłaszanych w konkursie.

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie na stronie

Międzynarodowe Triennale Grafiki „Przystanek miasto, przystanek wieś”

W edycji na 2016 rok czekamy na prace graficzne podejmujące problemy codziennej egzystencji współczesnych miast i wsi, prace odzwierciedlające to co niepokoi, śmieszy, zachwyca. Chcemy, aby pokonkursowa wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac promowała twórczość uzdolnionej młodzieży. Regulamin konkursu w załączniku:

Attachments:
FileFile size
Download this file (En.pdf)En.pdf115 Kb
Download this file (Pl.pdf)Pl.pdf104 Kb

Grafika warsztatowa doceniona w kraju

Przyznano nagrody i wyróżnienia w I Ogólnopolskim Biennale Wklęsłodruku Łomża 2015 zorganizowanym przez Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży. Wyróżnienie otrzymała nasza uczennica z klasy III LP Nadia Tomasik za grafikę „ CZŁOWIEK I RYBA”. Spośród 20 autorów grafik nominowanych do nagrody i zakwalifikowanych do wystawy znalazły się także prace innych uczennic naszej szkoły Danuty Turkiewicz, Beaty Kozłowskiej i Katarzyny Talaśki. Laureatem III nagrody w Ogólnopolski Konkursie Plastycznym pt.: „Wariacje nt. twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza” zorganizowanym przez Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie został nasz tegoroczny maturzysta Bartosz Ługowski za grafikę „BEZ TYTUŁU V”.

Konkurs dla kandydatów

Bydgoski Plastyk zaprasza do udziału w konkursie plastycznym skierowanym do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, którego główną nagrodą są legitymacje szkolne zwalniające kandydatów z części praktycznej egzaminu wstępnego. W tym roku  inspiracją XV konkursu plastycznego został niesamowity artysta Salvador Dalí – hiszpański malarz, jeden z najbardziej znanych surrealistów.

Attachments:
FileFile size
Download this file (Salvador dali konkurs 2015.doc)Salvador dali konkurs 2015.doc13618 Kb

Nagrodzeni w Łodzi

Jury Międzynarodowego Konkursu Międzykulturowe Poszukiwania w Sztuce – „In Memoriam” zorganizowany przez Państwowy Zespół Szkół Plastycznych w Łodzi w kategorii grafika warsztatowa przyznało uczniom naszej szkoły dwie nagrody i wyróżnienie

II nagroda: Bartosz Ługowski

III nagroda: Alicja Trzcińska

wyróżnienie: Kamila Pigońska

Sponsorzy:
Logon SA Bydgoszcz kuj-pom Budopol Maestra MKiDN Sowa pnwm