Leon Wyczółkowski State School of Art in Bydgoszcz

Polish (Poland)English (United Kingdom)

Cooperation

Warsztaty dźwiękowców w Akademii Muzycznej

8 grudnia 2014 r. młodzież klas licealnych wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez Wydział Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Prowadzący warsztaty Bartosz Putkiewicz przedstawił szczegóły pracy nad dźwiękiem w filmie "Miasto 44", a w drugiej części podsumowano warsztat "Nagranie dźwięku 100% w filmie fabularnym", w którym brali udział nasi uczniowie. 

NasTROJE

Spotkanie artystyczne „NasTROJE” ma charakter międzynarodowy, jest podsumowaniem dziesięcioletniej wielopłaszczyznowej współpracy. Tytuł spotkań z jednej strony odwołuje się do trzech krajów: Polski, Czech i Słowacji, a z drugiej strony wprowadza nastroje niosące artystyczną inspirację, stając się mottem przewodnim bydgoskich warsztatów teoretyczno-twórczych. Od początku istnienia polsko-czeskiego projektu koordynatorkami są: Klara Roche-Popelka i Ewa Gordon. Przedsięwzięcie ma skonfrontować i promować postawy twórcze, wymieniać doświadczenia dydaktyczne i warsztatowe. Wydarzeniami towarzyszącymi, oprócz bezpośrednich działań plastycznych w plenerze i pracowniach malarsko-graficznych były: pokaz animowanego filmu wykonanego w technice rotoskopowej czeskiego reżysera Tomasa Lunaka pt: „Alois Nebel”, który odbył się we wtorek 28.10.2014 r. o godzinie 17.00 w galerii miejskiej bwa w Bydgoszczy oraz otwarcie wystawy prac plastycznych uczestników międzynarodowego pleneru, w czwartek 30.10.2014 r. o godzinie 18.00 w galerii miejskiej bwa w Bydgoszczy. Spotkanie odbyło się pod patronatem konsula honorowego Republiki Czeskiej w Bydgoszczy pana Dariusza Zimnego oraz przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Bydgoszczy. 

Dwa tygodnie w Münster

22 września z Münster wróciła grupa młodzieży uczestniczącej w wymianie międzynarodowej. Tematem tegorocznej wymiany było hasło: „Razem zmienimy świat”. Młodzież pod opieką Agnieszki Elwertowskiej-Komuniewskiej i Franciszka Otto gościła w niemieckiej szkole od 8 września br. Dziękujemy naszym przyjaciołom z Niemiec za serdeczne przyjęcie, gościnność i wspaniałą atmosferę. Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Warsztaty w Akademii Muzycznej

„Imitacja efektów dźwiękowych w filmie” to temat warsztatów dla studentów Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dniu 24 marca 2014. W spotkaniu otwartym brali udział uczniowie klas II i III LP. Koordynacja współracy, opieka: Viola Kuś i Dorota Lipowska. Zajęcia prowadził Henryk Zastróżny, realizator i imitator dźwięku, autor efektów dźwiękowych do ponad trzystu filmów fabularnych, dokumentalnych i teatrów tv.

więcej

Wymiana Bydgoszcz – Münster 2013

W dniach od 15 do 29 września 2013 r. w Bydgoszczy odbyło się kolejne spotkanie młodzieży z zaprzyjaźnionej szkoły Adolph-Kolping-Berufskolleg w Münster z młodzieżą naszej szkoły.

Read more: Wymiana Bydgoszcz – Münster 2013

Sponsorzy:
Logon SA Bydgoszcz kuj-pom Budopol Maestra MKiDN Sowa pnwm